UCZYMY MYŚLENIA WIZUALNEGO

Cztery razy do roku (zawsze w piątek) organizujemy nasze autorskie warsztaty myślenia wizualnego „Zobrazuj to”

RYSUJEMY NA ZAMÓWIENIE

Cztery razy do roku (zawsze w piątek) organizujemy nasze autorskie warsztaty myślenia wizualnego „Zobrazuj to”

*zastrzegamy, że poglądy naszych klientów niekoniecznie są naszymi poglądami

ZAPRASZAMY CIĘ NA KOLEJNE EDYCJE WARSZTATÓW MYŚLENIA WIZUALNEGO

28 WRZEŚNIA i 9 LISTOPADA W WARSZAWIE

DOROTA KOSTOWSKA I MAGDA RYSUJE

28 WRZEŚNIA lub 9 LISTOPADA

(ZAWSZE W PIĄTKI!)

WARSZAWA,

GALERIA „STACJA MURANÓW”

8 GODZIN INTENSYWNYCH

WARSZTATÓW

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ – PROGRAM W 8 KROKACH

KROK 1

Tworzysz z nami własny słownik ikon – czytelnie i szybko komunikujesz ważne pojęcia. W Twoim słowniku znajdą się: przedmioty, “człowieki”, procesy, abstrakcyjne pojęcia, metafory.

KROK 2

Poznajesz podstawy języka wizualnego: kontenery, dymki, strzały, punktory, nagłówki. Wiesz jak i do czego używać tych bazowych elementów.

KROK 3

Ćwiczysz wyraźne i szybkie pisanie i od ręki poprawiasz czytelność swojego pisma. Poznajesz 3 sposoby na czytelnie i miłe dla oka pismo.

KROK 4

W praktyce stosujesz to czego przed chwilą się uczyłaś/eś – w tym momencie zobrazujesz samodzielnie różne typy informacji, czyli np. proces, hierarchię, plan działania, podział zadań.

Mniej więcej w tym momencie wychodzimy przewietrzyć głowy i uszczęśliwić mózgi odrobiną świeżego powietrza i pożywnym posiłkiem. Odrywamy się od twórczych działań, by porozmawiać, poznać się i ochłonąć.

KROK 5

Teraz chwila namysłu nad kolorami – jaką mają funkcję i jak je dobierać, aby przejrzyście się komunikować.

KROK 6

Porządkujesz swoją wiedzę na temat zasad kompozycji, czyli tego jak układać treść i wprowadzać hierarchię ważności. Tutaj wspólnie walczymy o przejrzystość i pokonujemy strach przed białą kartką.

KROK 7

Okazuje się, że umiesz rysować i świetnie Ci to wychodzi, więc wskakujesz na kolejny poziom – rysujesz ze słuchu – czyli tworzysz zapis graficzny na żywo do pewnej rozmowy…

KROK 8

A na koniec tworzysz własny projekt – szablon do wykorzystania od ręki. A we wszystkim pomagamy MY!

Oprócz tego: rozgrzewki, mini-wykłady, konstruktywna informacja zwrotna i dużo dobrej energii!

THeINKERS CZYLI:

Dawno, dawno temu… pracowałyśmy razem w Programie Rozwoju Bibliotek, który był częścią  międzynarodowej inicjatywy na rzecz bibliotek publicznych prowadzonej przez Fundację Billa i Melindy Gates. Zajmowałyśmy się tworzeniem innowacyjnych programów szkoleniowych, nowych formatów konferencji, edukacją online, komunikacją internetową, identyfikacją wizualną – długo można by wymieniać. W wersji krótkiej – połączyła nas pasjonująca praca i miłość do rysowania. Lubimy uczyć i umiemy to robić przyjaźnie i w dobrej atmosferze. Wierzymy – bo widziałyśmy to wiele razy na własne oczy – że każdy może rysować.

Od blisko czterech lat zajmujemy się zawodowo przekładaniem języka mówionego na obrazy. W uczeniu wykorzystujemy nasze doświadczenie trenerskie i dziesiątki zrealizowanych projektów. Obie lubimy gdy jest twórczo, ale też konkretnie i praktycznie. Do tej pory szkoliłyśmy naszych Klientów podczas szkoleń zamkniętych (w firmach, instytucjach edukacyjnych czy organizacjach pozarządowych). Wiele razy pytano nas – Gdzie tego uczycie? Czy mogę przyjść do Was na warsztaty myślenia wizualnego? Tak! Nadszedł czas na warsztaty otwarte, na które może zapisać się każda chętna osoba.

DOROTA KOSTOWSKA

Mam ponad 10 lat doświadczeń w innowacyjnym uczeniu dorosłych. Organizuję webinaria edukacyjne, pomagam w przygotowaniach do wystąpień publicznych, a moja zawodowa miłość to… rysowanie. Zawsze interesowało mnie, jak można sprawniej prowadzić spotkania, warsztaty, wykłady. Dlatego w swojej praktyce szkoleniowej zaczęłam stosować zasady facylitacji oraz metody wizualne. Dzisiaj – tworzę zapis graficzny na żywo, ilustruję materiały edukacyjne i prowadzę warsztaty, na których ośmielam dorosłych do rysowania.

MAGDA RYSUJE

Rysuję praktycznie od zawsze. Od kilku lat robię to zawodowo – jako Magda Rysuje zajmuję się tworzeniem notatek wizualnych podczas konferencji, szkoleń i warsztatów, ilustrowaniem materiałów edukacyjnych i projektowaniem materiałów wizualnych. Współpracuję z biznesem, organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi. Od zawsze dużo rysowałam, projektowałam i pisałam – i mam to szczęście, że właśnie tym zajmuję się zawodowo!

DLA KOGO SĄ NASZE WARSZTATY?

CZĘSTO PRACUJESZ W ZESPOLE I DUŻO CZASU SPĘDZASZ NA ZEBRANIACH?

Chcę wykorzystywać myślenie wizualne w codziennej pracy. Pracuję z zespołem, mam dużo spotkań i nieustannie coś wymyślamy i dyskutujemy. Potrzebuję szybciej, atrakcyjniej i sprawniej prowadzić takie spotkania.

Ważne jest dla mnie:

 • rozrysowanie harmonogramu, planu dnia, podziału zadań
 • wizualizowanie procesów
 • atrakcyjne podsumowania spotkań (zamiast notatek, których nikt nie przeczyta)

JESTEŚ TRENEREM? TWOJA SPECJALNOŚĆ TO UCZENIE INNYCH?

Przekazuję wiedzę i umiejętności, często tłumaczę coś grupie, rozrysowuję. Niestety kiedy patrzę na moje flipcharty to nie za bardzo wiem czy ktokolwiek coś może z nich odszyfrować. Chcę uporządkować swój sposób pracy na flipcharcie. Ucieszę się, jeśli poznam praktyczne triki i dodam umiejętność obrazowania pracy grupy.

Szczególnie zainteresuje mnie:

 • szybkie rysowanie ikon obrazujących często stosowane przeze mnie pojęcia
 • szybkie i czytelne pisanie
 • tworzenie flipchartów, które z dumą rozwieszę w sali szkoleniowej

A MOŻE JESTEŚ KREATYWNĄ DUSZĄ?

Bywam edukatorem, super członkiem zespołu, liderką projektu. Multitasking to moje drugie imię. Szukam sposobów na to, aby ciekawiej i skuteczniej przekazywać myśli, lepiej działać w zespole, angażować innych do dyskusji i kreatywnego myślenia.

Zależy mi na:

 • oszczędności czasu mojego i innych
 • sprawnym podsumowywaniu ustaleń
 • ułatwieniu sobie pracy
 • pobudzeniu kreatywności

POZNAJ OPINIE O NASZYCH WARSZTATACH 

MYŚLENIE WIZUALNE – DLACZEGO WARTO SIĘ TEGO NAUCZYĆ?

POGŁĘBIONE MYŚLENIE

używając narzędzi myślenia wizualnego bardziej angażujesz się w temat, który zgłębiasz. Słuchasz uważniej, wyłapujesz najważniejsze kwestie, szukasz odpowiedniej metafory lub symbolu, angażujesz się manualnie. Ta umiejętność sprawia, że bardziej koncentrujesz się na temacie, szukasz sensu i powiązań, wyprawiasz się w nowe rejony.
→ To dobry wstęp do poszukiwania nowych rozwiązań i dostrzerzenia starych problemów z nowej perspektywy.

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

Zamiast myślenia linearnego, które odbywa się krok po kroku, tworzysz mapę problemu czy zjawiska.
→ Dzięki temu widzisz więcej powiązań i zależności, a innym łatwiej zrozumieć Twoje propozycje i to z czego wynikają.

SPOJRZENIE Z LOTU PTAKA

Myślenie wizualne sprawi, że łatwiej będzie Ci spojrzeć na problem, zjawisko, wielowątkową dyskusję z szerszej perspektywy, a na dodatek pokazać inne możliwości swoim współpracownikom. Poprawisz umiejętność tłumaczenia innym zawiłych procesów, włączasz innych do wspólnego myślenia.
→ Ta umiejętność przydaje się zawsze, gdy chcesz łatwiej komunikować się z innymi, przy myśleniu strategicznym i planowaniu.

USZCZĘŚLIWIANIE MÓZGU

Znasz z pewnością cztery sposoby przyswajania informacji – wzrokowy, słuchowy, czytanie + pisanie oraz… kinestetyczny (poprzez dotyk, manualne czynności, ruch) i pewnie preferujesz któryś z nich. Myślenie wizualne uruchamia w nas i wzrokowca i słuchowca, a przede wszystkim dodaje tak rzadkie dziś wrażenia kinestetyczne – dotyk, ruch, zmianę, pracę na większym formacie. Twoje synapsy szaleją ze szczęścia – wreszcie coś się dzieje! Rysowanie to świetny powód, aby wyjść zza biurka, wstać od stołu konferencyjnego, zaangażować siebie i innych na więcej sposobów.
→ To dobry sposób na pobudzenie naszej kreatywności.

KIEDY

Spotykamy się 28 września lub 9 listopada (obie daty to piątki). Nasze warsztaty to 8 bardzo kreatywnych godzin – idealny początek weekendu! Warsztaty zaczynamy o 9 rano i kończymy o 17. 

GDZIE

Galeria „Stacja Muranów” mieści się przy ulicy Andersa 13. To wygodna przestrzeń do nauki w samym centrum Warszawy!

JAK DOJECHAC?

Dobra wiadomość – możesz przyjechać metrem, autobusem lub tramwajem! Wysiadasz na stacji Ratusz Arsenał i po pięciu minutach spaceru jesteś na miejscu. Jeśli chcesz przyjechać samochodem, musisz znaleźć miejsce do zaparkowania w płatnej strefie.

ILE TO KOSZTUJE?

ZŁOTYCH BRUTTO ZA OSOBĘ, JEŚLI ZAPISUJESZ SIĘ W DUECIE

LUB

ZŁOTYCH BRUTTO ZA OSOBĘ

Nasze warszaty to 8 godzin intensywnego ćwiczenia i eksperymentowania pod okiem dwóch doświadczonych trenerek. Zapewniamy Wam dobrą przestrzeń w centrum Warszawy i kameralną grupę (na warsztaty zaprosimy maksymalnie 14 osób). W cenie warsztatów uwzględnione są wszystkie potrzebne materiały szkoleniowe, a także podstawowe mazaki, które weźmiesz ze sobą do domu. Zadbamy też o całodzienny dostęp do kawy, herbaty i przekąsek oraz pyszny wspólny lunch. Na zakończenie warsztatów dostaniesz od nas własnoręcznie narysowany certyfikat, który potwierdzi zdobyte umiejętności i będzie piękną pamiątką. Po warsztatach zaprosimy Cię do grupy na fb, w której będziemy się wspierać, dopingować i chwalić. Otrzymasz od nas mejlowe podsumowanie warsztatów w postaci ebooka, raz w miesiącu (przez rok) wyślemy Ci list z naszej rysunkowej podróży – z inspiracją, ciekawym przykładem, przydatnym video.

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami pisząc email na adres hello@theinkers.eu albo zadzwoń do jednej z nas: 605-123-212 (Magda) lub 509-158-218 (Dorota).

We are a full service

Creative
Design Agency

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has normal.

What we do

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.

k

UX Research

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Brand Identity

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Web Development

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Business Strategy

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Web Design

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Photography

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Generating New Ideas. Solving Big Problems

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.

Projects

Satisfied Clients

Ongoing Projects

Cups Of Coffee

Why we are different

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make point of using a type specimen book.

Our Latest Work

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.

Our Skills

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It is a long established fact that a reader. It was popularised in the 1960s with the release.
 • Branding – 90%
 • UX Research – 77%
 • Interface Design – 85%
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever.

Award winning Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas metus sapien, tempus nec lectus vitae, varius porttitor turpis. Ut sit amet tincidunt nulla, nec ultrices est. Aliquam sollicitudin tempor dui, ac accumsan metus vulputate sit amet. Donec placerat rutrum tellus et.

b

Product

Branding

From Our Clients

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.
“There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration by injected humour.”
Mitch Skolnik

operation Director, Elegant Themes

“There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration by injected humour.”
Andrel Nahaev

operation Director, Elegant Themes

“There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration by injected humour.”
Eduard Ungureanu

Tech Support, Elegant Themes

“There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration by injected humour.”
Tom Ewer

Blogger, Elegant Themes

Let’s Start Something new
Say Hello!

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.

We are a full service

Creative
Design Agency

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has normal.

What we do

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.

k

UX Research

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Brand Identity

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Web Development

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Business Strategy

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Web Design

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Photography

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text.

Generating New Ideas. Solving Big Problems

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.

Projects

Satisfied Clients

Ongoing Projects

Cups Of Coffee

Why we are different

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make point of using a type specimen book.

Our Latest Work

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.

Our Skills

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It is a long established fact that a reader. It was popularised in the 1960s with the release.
 • Branding – 90%
 • UX Research – 77%
 • Interface Design – 85%
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever.

Award winning Design

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas metus sapien, tempus nec lectus vitae, varius porttitor turpis. Ut sit amet tincidunt nulla, nec ultrices est. Aliquam sollicitudin tempor dui, ac accumsan metus vulputate sit amet. Donec placerat rutrum tellus et.

b

Product

Branding

From Our Clients

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.
“There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration by injected humour.”
Mitch Skolnik

operation Director, Elegant Themes

“There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration by injected humour.”
Andrel Nahaev

operation Director, Elegant Themes

“There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration by injected humour.”
Eduard Ungureanu

Tech Support, Elegant Themes

“There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration by injected humour.”
Tom Ewer

Blogger, Elegant Themes

Let’s Start Something new
Say Hello!

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.